Velký den!

05.09.2019

Poslední týden prázdnin obsahoval jeden velký a významný den. Ne nebyl to ten poslední, jako významný tím, že je poslední.. Bylo to úterý 27.8.2019, kdy jsme si domů přivezly...........................

česačku vlny!!!

Koupi předcházelo časově náročné hledání nějaké bazarové česačky, protože její pořizovací cena není zrovna nízká... Myslela jsem si, že po půdách se jich musí válet ohromné množství, protože vlnou se ještě v nedávné době zabýval kde kdo... Ale nic.. nikde jsem žádnou nenašla.. A tak jsme se Sašou vyrazily do Dalinu Praha, kde jsme si už jednou česačku prohlédly a vyzkoušely. Až tam mi paní prodavačka vysvětlila, že dříve žádné česačky nebyly používány, že vlnu česali pomocí hřebenů. Říkám si, že mají můj obdiv.

Hned jak jsme přišly domů vrhly jsme se na krabici - my na vybalení, kočka na škrábání kartonu, a hned jsme ji poskládaly. Rouno už jsme měly připravené vyprané, a tak jsme zkusily nějaké učesat. Opravdu to funguje báječně! Ze zacuchaného rouna, které v sobě má ještě i nějakou tu větvičku či bodlák se stává krásně bílý čistý česanec... a tak jsme až do večera kouzlily a praly se, kdo bude točit klikou, kdo bude rouno posunovat a kdo ho z česačky vytočí... už ji máme plnou bednu a tak budeme snad pokračovat a brzy si pořídíme ještě kolovrátek.

Tedy jde to sice pomalu, ale jde to! Od věnovaného rouna se snad dopracujeme k vlastní vlně a možná i nějakého výrobku z ní! Třeba nějakého tepichu, to by se mi líbilo nejvíce..

Oslavily jsme to pořádně, tak snad jsme dostatečně zamíchaly energií a bude se točit tím správným směrem pro nás...